Dub Temple #55 // 12.04.2014 // Kraków

plakat DT 55Z okazji Dub Temple numer 55 szykujemy dla Was małą odmianę od comiesięcznego schematu 😉  Tym razem gospodarz imprezy dubseed swoje „zabawki” zostawia w magazynie, gdyż do Krakowa ze swoim pełnym, potężnym zestawem nagłośnienia przyjeżdża stołeczna załoga Roots Revival Sound System!!!  To oznacza, że będziecie mieli wyjątkową okazję przez całą noc słuchać ich wybornej selekcji i dubplates na ich własnym soundsystemie, a z racji całonocnej sesji ich set zabrzmi z niesłychaną dynamiką i w pełnym spectrum muzyki reggae od roots po szatańskie nowoczesne steppersy!  Ta noc należała będzie wyłącznie dla naszych gości z Warszawy i Waszych spragnionych najlepszej muzyki serc 😉

ROOTS REVIVAL HI POWER SOUND SYSTEM all night long!

Facebook event: https://www.facebook.com/events/424504951028983/?fref=ts

 2.04.2014, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16

Start: 21.00

Wstęp: 15pln

 

ROOTS REVIVAL HI POWER SOUNDSYSTEM / Warszawa

Roots Revival to projekt, którego głównym celem jest promocja kultury soundsystemowej w Polsce i na całym świecie. Jego początki sięgają roku 2006 kiedy to po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły dając początek projektowi pod nazwą Roots Revival Soundsystem. Wkrótce potem zbudowali prawdopodobnie pierwszy w kraju system dźwiękowy na wzór nagłośnień znanych jamajskich potańcówek i parkietów dubowych sesji w UK. Jakiś czas później okazało się, że potrzeba czegoś więcej. Takim sposobem przy pomocy Matta Abyssiniana, Roots Revival Soundsystem rozrósł się do ośmiu 18” basowych głośników. Nie był to koniec zmian. Projekt rozwija się z dnia na dzień, tak by w miarę możliwości prezentować muzykę roots & culture w jak najlepszych do tego warunkach.

Roots Revival to nie tylko samo nagłośnienie. To przede wszystkim sporo grupa ludzi pracująca  nad szerokim spektrum zadań w imię pasji jaką dla nich wszystkich jest muzyka roots/dub.

Organizacja impez, sesji soundsystemowych, koncertów reggae i dub, plany związane z własnym wydawnictwem, a także produkcja muzyki przeznaczonej stricte do prezentowania na wielkim  nagłośnieniu – wszystko to mieści się w ramach działalności Roots Revival Soundsystem. Dzięki nim polska publiczność mogła usłyszeć między innymi takich artystów jak The Disciples,  Manasseh, Jah Free, Slimmah Sound, Mungo’s Hi Fi, Kenny Knots, Dixie Peach, Earl 16, Dubateers, Bush Chemists, Nick Manasseh czy Ramon Judah. Nigdy się nie zatrzymują, wciąż się rozwijają, pod znakiem roots&culture nieustają w promowaniu soundsystemowego grania i muzyki roots/dub w Polsce.

www.rootsrevival.org

info@rootsrevival.org

https://www.facebook.com/rootsrevivalsoundsystem

http://soundcloud.com/rootsrevivalsound

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted