Dub Mass XVI

dubmass16-banner1

DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki. Organizatorzy Dub Mass odwołując się do etosu D.I.Y. (zrób to sam), szukają rozwiązań pozasystemowych, które pozwolą nie tylko na zachowanie niezależności twórczości i jej przekazu, ale także na umożliwienie uczestnictwa w niej wszystkim, niezależnie od ograniczeń fizycznych czy ekonomicznych. Próby wymykania się konsumpcyjnym gettom kultury klubowej zaprowadziły ich do opuszczonego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gdyni Kolibkach. Dzięki przychylności zarządzającego obiektem kolektywu tuBaza, na potrzeby całonocnej sesji sound systemowej już po raz trzeci zaadoptowane zostanie klimatyczne wnętrze zabytkowej wozowni. Goście XVI już edycji Dub Mass na co dzień mieszkają w Londynie, samym sercu europejskiej sceny dub, a będą to: legendarny producent i gitarzysta Jerry Lionz, charyzmatyczny i uduchowiony wokalista Brian Bless oraz selektor i kolekcjoner, przez którego ręce przelatują niezliczone ilości unikatowych płyt winylowych Piatasz.

Dub Mass XVI
data: 10.05.2014, sobota
miejsce: TuBaza. Wozownia na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gdyni Kolibkach, ul.Zwycięstwa 291
(vis-a-vis CH Klif, skm Gdynia Orłowo)
start: 21:00, koniec: 6:00
wsparcie: 15 zł
zagrają:
– Jerry Lionz (UK)
– Brian Bless (UK)
– Piatasz (UK)
– Pandadread Sound System (full crew + goście)

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/565278603569917

Zapraszamy do wspólnej zabawy. wszystkich o otwartych głowach, uszach i oczach.

————————————————————————

promo-jerrylionzJERRY LIONZ to prawdziwy weteran brytyjskiej sceny reggae. Swój pierwszy zespół The Mighty Shades założył we wczesnych latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Grał w bandach wielu legend, jak Twinkle Brothers, Horace Andy, Frankie Paul, Dennis Brown, Mykael Rose, Maxi Priest czy Lee Perry. Jego nazwisko widnieje na niezliczonych ilościach albumów, na których udzielał się jako studyjny gitarzysta i basista, czy inżynier dźwięku. Zresztą robi to z powodzeniem do dziś. Na scenie sound systemowej znany jest także jako producent dubplatów, które komponuje i nagrywa w zaciszu własnego studia. Jego ekskluzywne produkcje grają m.in. Jah Shaka, Jah Marcus, Sir Zima czy Word Sound & Power. Jerremu towarzyszyć będzie wokalista BRIAN BLESS, znany m.in. ze współpracy ze studiem Conscious Sounds, które w styczniu tego roku wypuściło 12″ singla z jego utworem „None Shall Escape The Judgement”:
http://soundcloud.com/sustraiakthunderclapsound/new-conscious-sounds-12-brian
http://www.youtube.com/watch?v=rXzLvCuaXvw

promo-pandadreadPANDADREAD SOUND SYSTEM to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie pasjonatów muzyki basowej z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej nowszymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne nagłośnienie, które pozwoliło im nie tylko na organizacyjną niezależność, ale przede wszystkim na realizację własnej koncepcji prezentowania muzyki. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Gościem specjalnym Pandadread będzie selektor PIATASZ, rezydujący w Londynie kolekcjoner płyt winylowych z muzyką reggae. Jego selekcja to głównie zapomniane, ultra rzadkie, winylowe czarne perły, cudem wygrzebane z zakurzonych piwnic i strychów jamajskich imigrantów.
http://pandadread.reggaenet.pl

—————————————————

Współpraca i patronaty:
http://www.blackgoodies.pl
http://www.facebook.com/halotubaza
http://www.trojmiasto.pl
http://www.toksyna.fm
http://www.reggaenet.pl
http://www.dubmassive.org
http://www.riddim.pl
http://www.mash-up.pl
http://www.lokaah.pl
http://www.fazadelta.blogspot.com

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted