Cross The Dancehall #6 (B-day) – Riddim Tuffa

cross the dancehallPierwsze Urodziny Cross The Dancehall !!! Pow Pow Pow !!!

Więc pora na grubszy kaliber! Gościem kolejnej odsłony będzie Riddim Tuffa Sound! Styl grany przez nich to mieszanka wybuchowa digitalnych produkcji inspirowanych Kingiem Jammym ze szczyptą UK Steppers . Mało kto może pochwalić się taką ilością Dubplatów z ikonami sceny soundsystemowej co Riddim Tuffa. Ponadto posiada własny Label „Tuffa Dubs”. Uznany na wszystkich kontynentach i jedyny w swoim rodzaju !
Nice and easy edukacje zapewni reprezentant Natural Unite- Gregory P a Youthman z Wa-wy gwarantuje raggamuffinowy rozpizd. Jak urodziny to urodziny, więc Mic Liper i Lightman I będą na swoich miejscach. Jakby tego było jeszcze mało Kuzyn zapoda seta RaggaJunglowego!

Wszystko na Potężnym nagłośnieniu Dubseed Sound System !!!
https://www.facebook.com/DubseedSoundSystem?fref=ts

Ponadto na teranie kolektywu Dajwór w „Domku” będzie można też zjeść ciepły wegetariański posiłek 😉

***
Start: 21:30 Finish: ??:??

Tax: 10 ziko przed godziną 23, 15 ziko po 23

***

* Riddim Tuffa Sound
Duet producencki z Edynburgu( Szkocja), który zagrał na wielu prestiżowych festiwalach ( Outlook, U.N.O.D ) oraz niezliczonej ilości imprez na całym świecie. Brzmienie opierają na reggae lecz daję się odczuć silny wpływ stylów takich jak dancehall, ragga, jungle czy dubstep.
Nuta ze studia Riddim Tuffa opieraja się na 80’s digital style jednak używając sprzętów analogowych i nowych technik nagraniowych ekipa może tworzyć świeże produkcje trzymające się korzeni muzyki dancehall.
Ich wytwórnia Tuffa Dubs prezentuje szeroki wachlarz współpracy z jamajskimi legendami takimi jak Little Kirk, Lt. Stitchie. Gospel Fish..a rówinież nową generacją artystów jak King General, Solo Banton, El Fatah, Diegojah i inni.

https://soundcloud.com/riddimsurfer
https://soundcloud.com/tuffa-dubs-records
http://www.riddimtuffa.co.uk/
http://www.mixcloud.com/RiddimTuffa/

* Youthman

W 2003, na imprezie u dj Leo, po raz pierwszy zagrał podprowadzone z regału od taty single. W latach 2004-2005 współprowadzący (wraz z Jaszolem) audycję Reggaestacja w radioaktywne.pl, pod tą samą nazwą działali w latach 2004-2006 w warszawskich klubach. Odkąd pamięta jest fanem raggamuffin i digital dancehallu – to właśnie jamajskie i brytyjskie produkcje z lat 1986 – 1991 można najczęściej usłyszeć podczas jego ekskluzywnych (bo sporadycznych) setów. Po godzinach amator lovers rock, rocksteady i one drop’owych aranżacji klasycznych riddimów.

Warto dodać, że na trzeciej edycji publika bardzo dobrze go odebrała nie wspominając już o odbiorze samego Youtmana krakowskiej publiki 🙂

* MIC Liper
Dj(nawijacz) z Pabianic, który swoją przygodę zaczął w 2009 roku jako selektor i hypeman. Działał w Posłuchaj Człowieku sound powoli poznając starą jamajską kulturę soundsystemową. Na wiosnę 2011 wraz z Ras Qkim i Jr’em złączył się w pomyśle zbudowania podstawy takiego grania- własnej ścianki głośników. Obecnie działa prężnie jako głos Roots Melody soundsystem ( facebook.com/rootsmelody ) puszczając czasem kilka płyt. „Some chant slackness, a some culture…” wybrał zdecydowanie to drugie. Stara się nawijać w starym jamajskim stylu, wzorując się na takich postaciach jak Ranking Joe, Lone Ranger, U-Roy, Ranking Dread… Jak to na rub-a-dub przystało nie ma przygotowanej serii numerów do zagrania jeden po drugim, a za to kupę tekstowych patentów, które potrafią się odnaleźć na przeróżnych riddimach, dzięki czemu właściwie zawsze może chwycić za mikrofon. Soooo, pull it up! Here comes di musicall disc part twooo!!! Obecnie współpracuje z polskimi producentami tworzącymi rub-a-dub jak Crack.off.sky, Klon KGS.
facebook.com/rootsmelody
mysticdubs.org/rootsmelody

* Lightman I

Pochodzący z serca Północnych Kaszub. Od 2010 roku czynnie działający jako deejay sceny krakowskiej promujący kulturę Dancehall w swoim rdzennym znaczeniu. Organizator cyklicznej imprezy „Cross the Dancehall”. Upodobał sobie styl, którego ilość nawijaczy w Polsce uskuteczniających czynnie można policzyć na palcach jednej dłoni. Jest nim Rub-a-dub raggamuffin style!
https://soundcloud.com/lightman-i

*Gregory P

https://soundcloud.com/gregoryp

*Kuzyn

https://soundcloud.com/plm

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted