United Soundz – Dreadsquad // 31.05.2014

united soundz plakatPoprzednia edycja cyklu „United Soundz Presents” natchnęła nas do kolejnego, jeszcze większego bookingu specjalnie dla Was !! Będzie to ostatnia tak gruba sesja przed wakacjami, więc tym bardziej zachęcamy Was do wspólnego tańca !!
Naszym gościem będzie Dreadsquad – Rozchwytywany na całym świecie polski producent muzyki reggae, genialny dj, multiinstrumentalista.
Zaprosiliśmy również wiodącego nawijacza polskiej sceny soundsystemowej – Mic Liper’a !!
Nagłośnienie zapewnia nie kto inny jak DubSeed Soundsystem – Jedyna i słuszna opcja przy takiej skali imprezy !!
United Soundz jak zwykle wspomoże szacownych gości supportem !!

DO NOT MISS IT !!

WJAZD – 15zł(przedsprzedaż,wyślij maila z imieniem i nazwiskiem na maila unitedsoundzkrk@gmail.com by zapewnić sobie wjazd za 15zł) bądź 20zł w dniu imprezy

->KAWIARNIA NAUKOWA UL, DAJWÓR 16<–>31.05<–>START 21:00<-

————————–————————–————————–—–

DREADSQUAD
Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje tune za tunem łącząc jamajskie brzmienia Reggae, Dubu, Dancehallu, Ska i Rocksteady z nowoczesnym Breakbeatem, Jungle, Dubstepem i Garagem.

Dreadsquad powstał w 2001 r., kolejne lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape’ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy Europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.

Na swoim koncie mają współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, i wielu wielu innych.

Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding… i wieloma, wieloma innymi. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 4 albumy producenckie i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów.

Dreadsquad jest soundem na światową skalę. Jego inspiracją są ścieżki życia, spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.
www.superfly.pl
www.soundcloud.com/superflystudio
www.youtube.com/superflystudioTV
www.myspace.com/dreadsquadsoundsystem
www.soundcloud.com/dreadsquad
www.youtube.com/dreadsquad
www.myspace.com/returnofthefunkymonkey

MIC LIPER.
Dj(nawijacz) z Pabianic, który swoją przygodę zaczął w 2009 roku jako selektor i hypeman. Działał w Posłuchaj Człowieku sound powoli poznając starą jamajską kulturę soundsystemową. Na wiosnę 2011 wraz z Ras Qkim i Jr’em złączył się w pomyśle zbudowania podstawy takiego grania- własnej ścianki głośników. Obecnie działa prężnie jako głos Roots Melody soundsystem ( facebook.com/rootsmelody ) puszczając czasem kilka płyt. „Some chant slackness, a some culture…” wybrał zdecydowanie to drugie. Stara się nawijać w starym jamajskim stylu, wzorując się na takich postaciach jak Ranking Joe, Lone Ranger, U-Roy, Ranking Dread… Jak to na rub-a-dub przystało nie ma przygotowanej serii numerów do zagrania jeden po drugim, a za to kupę tekstowych patentów, które potrafią się odnaleźć na przeróżnych riddimach, dzięki czemu właściwie zawsze może chwycić za mikrofon. Soooo, pull it up! Here comes di musicall disc part twooo!!! Obecnie współpracuje z polskimi producentami tworzącymi rub-a-dub jak Crack.off.sky, Klon KGS.
facebook.com/rootsmelody
mysticdubs.org/rootsmelody

UNITED SOUNDZ
Kolektyw powstały w 2013 roku, z inicjatywy krakowskich Dj-ów i selektorów. {Don Yellow, Jah Dave, W Jamajskim Stylu, N.G.E, El’Coronerro, Dziubass}

Organizatorzy cyklicznych imprez bazujących na gatunkach związanych z kulturą jamajską, oferując przy tym szerokie spectrum muzyczne, oparte na najświeższych oraz legendarnych brzmieniach, często oddając się bardziej spontanicznej konwencji.

Vinyl use only !!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted