Dub Temple #57 // 13.06.2014 // Kraków

mini2RISE UP! HI POWER SOUND SYSTEM & guests all night long!

Facebook event: https://www.facebook.com/events/706325162747113/?fref=ts

Po bardzo udanej kwietniowej sesji gdzie gościliśmy załogę Roots Revival zdecydowaliśmy się na podobną całonocną sesję Roots & Dub zaprosić Sound System wagi ciężkiej, częstochowski kolektyw Rise Up! Sound System. Przywiozą oni swój kompletny zestaw nagłośnienia na którym to przy wsparciu zaproszonych przez siebie zaprzyjaźnionych selektorów ( Bass Aid, Good Vibes Familia ) zagrają całonocną imprezę prezentując unikalną selekcję oraz własny styl grania!

Zapraszamy na całonocną  dubową podróż napędzaną soczystym basem i pozytywną wibracją 😉

 

13.06.2014, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16

Start: 21.00

Wstęp: 15pln

 

RISE UP! SOUNDSYSTEM / Częstochowa

Pochodząca z Częstochowy trójka przyjaciół (Kingman, Lotnik, Zmora), których łączy miłość i pasja do głębokich, basowych brzmień szeroko pojętego nurtu reggae/dub. Projekt Rise up! narodził się w okolicach roku 2003 w Częstochowie, zaś pełny skład zawiązał się 2 lata później w angielskim Nottingham, gdy do Zmory i Kingmana dołączył trzeci filar załogi – Lotnik.

Od roku 2008 załoganci Rise up! krok po kroku rozbudowują swoje nagłośnienie i rozwijają się sprzętowo; w 2011 zbudowali własnoręcznie dwa pierwsze scoopy, które dołączyły do wcześniejszego nagłośnienia, a w 2013 stworzyli kolejne 4 sztuki i można śmiało rzec, że ich imprezy zyskały dzięki temu miano „wagi ciężkiej” !

Na sesjach sound systemowych podróżują głównie wśród świadomych dźwięków digital dub,steppersów a także esencji roots reggae. Ich funkcjonalność na imprezach sprowadza się przede wszystkim do prezentacji (selekcji) muzyki z płyt winylowych oraz CD, zaś całość okraszana i uzupełniana jest przekazem i nawijkami Kingmana i Lotnika. Sety są „powykręcane”, pełne pogłosów, dźwięków syren i efektów – im głębszy bas, im głośniejsze i dosadniejsze dźwięki, tym bardziej owocna medytacja.

Rise up! sound system to szeroki projekt. Niczym drzewo, którego konary rozrastają się w różnych kierunkach nawzajem się ciągle przeplatając. Poza występami, organizacją imprez klubowych czy festiwali, Rise up! to również produkcja. Kingman w swym domowym studio”56 A” organizuje dubowe sesje z muzykami, na których rodzą się nowe pomysły, wizje a w końcu muzyka, która z czasem nabiera coraz ciekawszego smaku. Szacunek dla wszystkich, którzy nas wspierają!

Swój udział w budowaniu sceny reggae dub w Polsce zaznaczyli na przestrzeni kilku ostatnich lat w wielu miastach. Zorganizowali dziesiątki imprez w Częstochowie oraz małe namioty dźwięku na festiwalach, w tym od 2009 roku na największym festiwalu reggae w Polsce – Ostródzie zapraszając wielu znaczących artystów i składów.

https://www.facebook.com/pages/Rise-up-Sound-System/104982239541247?fref=ts

http://riseup.nuffrespekt.pl/
http://www.youtube.com/zlotakurka

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted