Dub Temple #61 – Ras Terry Gad // 18.10.2014 // Kraków

dt6118.10 (sobota) na 61 edycji Dub Temple zagra weteran i żywa legenda brytyjskie sceny reggae dub: Ras Terry Gad. Obecny i stale aktywny na scenie od 35 lat! Założyciel jednego z pierwszych sound systemów na wyspach: Lord Demonstrator/Jah Trinity Sound System, wieloletni członek Channel One Sound System, świetny DJ, operator mikrofonu oraz selektor. W Krakowie zobaczycie i usłyszycie go w wielogodzinnej sesji dubwise.

18.10.2014, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16

Start: 21.00

Wstęp: 15pln

 

RAS TERRY GAD 6h session (UK/CZ)

Facebook event: https://www.facebook.com/events/309289565910058/?ref=22

Warm up:

Eta Hox / Dub Senses

Dubseed Soundsystem

 

RAS TERRY GAD (Londyn/Praga)

Ras Terry Gad to pochodzący z Londynu, a mieszkający od niedawna w Pradze selektor Reggae Dub i operator sound systemu obecny w kulturze soundsystemowej od ponad 35lat. W 1980 roku w Gloucester zakłada wraz ze swoim bratem Miltonem Lord Demonstrator Sound System, który po kilku latach zmienia nazwę na Jah Trinity Outernational i szybko zyskuje olbrzymie uznanie na scenie zaczynając grać wspólne sesje z największymi załogami na wyspach jak Jah Shaka, Jah Warrior, Aba Shanti I, Iration Steppas, Jah Tubbys i wieloma innymi uznanymi sound systemami z Wielkiej Brytanii.

Wraz z emigracją Miltona do Australii w 1999 roku, rozpoczął się nowy, międzykontynentalny rozdział w działalności Jah Trinity Outernational. W międzyczasie Ras Terry Gad przeprowadza się do Londynu, gdzie dołączył do składu Channel One Sound System oraz już jako jeden z selektorów i deejay, do Roots Vibration Sound System. Następne lata to występy w wielu europejskich krajach ( Francja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Austria, Czechy ).

W 2013 roku opuszcza Londyn i przeprowadza się do Wiednia, a następnie w 2014 roku finalnie osiedla się w Pradze.

Ponad 35 lat doświadczenia sound systemowego, żywiołowość i energia, duchowy przekaz oraz setki unikalnych dubplate’ów, tego wszystkiego można się spodziewać po sesjach z udziałem Ras Terry Gada.

http://manuelanjie.wix.com/dj-ras-terry-gad-

http://rasterrygad.wix.com/ras-terry-gad

Interview: https://www.youtube.com/watch?v=JjVJJ_ClPJI

Ras Terry Gad In session:

https://www.youtube.com/watch?v=4LrlQt3VA9I

https://www.youtube.com/watch?v=zlrFvvre4Oc

https://www.youtube.com/watch?v=GIqhtK_MR9s

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted