Dub Temple 7th B’day bash – Channel One, Roots Revival, Dubseed Sound System // 17.01.2015 // Kraków

dub templeWłaśnie mija siedem lat odkąd ruszyliśmy z cyklem Dub Temple. Od początkowo niewinnych „lokalnych” imprez, przez pierwsze nieśmiałe zagraniczne bookingi dobrnęliśmy do momentu kiedy szczęśliwie możemy zapraszać dla Was Tych najbardziej znaczących na światowej scenie dub artystów i żywe legendy gatunku. Nie inaczej będzie i tym razem. Na siódmej rocznicy imprez Dub Temple 17.01.2015 w klubie Fabryka zagra dla Was jeden z najistotniejszych i najbardziej znanych na świecie sound systemów dub reggae CHANNEL ONE! od 35 lat prowadzony przez legendarnego selektora Mikey Dread’a oraz MC/chantera Ras Kayleb’a. Będzie to jedyny występ artystów w Polsce.

Dodatkowo solidne wsparcie i poważną rozgrzewkę zapewni dobrze znany i lubiany przez Was stołeczny kolektyw ROOTS REVIVAL. Całość nagłośniona przez kompletny zestaw Dubseed Sound System.

Podobnie jak w zeszłym roku kontynuujemy partnerską kooperację z największym dubowym festiwalem na świecie: UNITED NATIONS OF DUB WEEKENDER 2015, którego będzie to również oficjalne „launch” party na Europę wschodnią.

Jesteście gotowi na spotkanie z prawdziwą legendą muzyki reggae i kultury sound system? Szykujemy święto muzyki dub jakiego długo nie zapomnicie!

Facebook event; https://www.facebook.com/events/916363365040736/?fref=ts

17.01.2015, Kraków, Fabryka ul. Zabłocie 23

Start: 21.00

CHANNEL ONE SOUND SYSTEM (Londyn, UK )

Feat. legendary MIKEY DREAD & RAS KAYLEB

ROOTS REVIVAL (Warszawa)

DUBSEED SOUND SYSTEM

Wstęp: 30pln

United Nations Of Dub Weekendem web links:

http://unodweekender.com/

https://www.facebook.com/pages/United-Nations-Of-Dub-Weekender/339432076147174?fref=ts

https://www.facebook.com/events/268377486689395/

CHANNEL ONE SOUND SYSTEM / LONDYN , UK

W 1979 roku Mikey Dread wraz ze swoim bratem Jah T zaczęli grać pierwsze lokalne imprezy zainspirowani ich ojcem, operatorem słynnego Admiral Bailey Sound, którego aktywność obserwowali od wielu lat. Z szacunku dla legendarnego Jamajskiego labelu Chanel One, którego masę numerów grali w swojej ówczesnej selekcji swojemu projektowi nadali taką samą nazwę. Zainspirowani wiarą króla reggae Bob’a Marley’a w zjednoczenie ludzkości pod wpływem muzyki reggae Mikey stał się zapaleńcem promowania muzyki dub reggae grając wiele sesji uniwersyteckich, dzięki którym zdobył rzeszę stałych fanów.

Misją przewodnią Chanel One jest przełamywanie wszelkich barier poprzez muzykę reggae. Osiagają to poprzez granie w nowych miejscach, na wielu nowych festiwalach w różnych krajach przywożąc swoją unikalną selekcję muzyki do tkaich krajów jak Australia, Nowa Zelandia, Izrael, Turcja oraz po całej Europie. Niedawno celebrowali oni 31 lat nieprzerwanej działalności na największym europejskim ulicznym festiwalu Notting Hill Carnival będąc jedną z największych atrakcji tego wyjątkowego swięta muzyki.

W 2010 roku zostali zwycięzcami Red Bull Culture Cash miażdżąc tkaich konkurentów jak Skream, Benga, Metalheadz czy Soul Jazz. W roku 2012 rywalizowali ponownie w Culture Cash na słynnej Wembley Arena z Major Lazer, Boy Belter Know oraz Annie Mac Presents będąc pierwszym sound systemem reggae, który zagrał na swoim sound systemie na Wembley Arena.

W 2013 roku Chanel One odwiedzają kolejne nowe kraje. Odbywają min. Niesamowitą trasę po Ameryce Południowej ( Peru, Kolumbia, Brazylia ). W Sao Paulo zagrali plenerową sesję w samym centrum finansowej dzielnicy dla ponad 6000 osób! Następnie w 2014 zagrali kolejną niezwykłą imprezę w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku.

Chanel One to klasyczny ręcznie zbudowany Sound System. Słynny z ciężkiego basu i świetnego brzmienia. Słyną oni z unikalnej selekcji zarówno starego jak i nowego dubu, klasyków reggae, a wszystko grają z winyli w akompaniamencie syren i efektów. MC i wokalista Ras Kayleb dopełnia wyjątkową selekcje Mikey’a Dread’a głębokimi pieśniami z rasta przekazem.

http://channelonesoundsystem.com/

https://www.facebook.com/channelonesoundsystem?fref=ts

www.youtube.com/channelonesound

https://soundcloud.com/channel-one-sound-system

ROOTS REVIVAL / WARSZAWA

Roots Revival to projekt, którego głównym celem jest promocja kultury soundsystemowej w Polsce i na całym świecie. Jego początki sięgają roku 2006 kiedy to po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły dając początek projektowi pod nazwą Roots Revival Soundsystem. Wkrótce potem zbudowali prawdopodobnie pierwszy w kraju system dźwiękowy na wzór nagłośnień znanych jamajskich potańcówek i parkietów dubowych sesji w UK. Jakiś czas później okazało się, że potrzeba czegoś więcej. Takim sposobem przy pomocy Matta Abyssiniana, Roots Revival Soundsystem rozrósł się do ośmiu 18” basowych głośników. Nie był to koniec zmian. Projekt rozwija się z dnia na dzień, tak by w miarę możliwości prezentować muzykę roots & culture w jak najlepszych do tego warunkach.

Roots Revival to nie tylko samo nagłośnienie. To przede wszystkim sporo grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji jaką dla nich wszystkich jest muzyka roots/dub.

Organizacja impez, sesji soundsystemowych, koncertów reggae i dub, plany związane z własnym wydawnictwem, a także produkcja muzyki przeznaczonej stricte do prezentowania na wielkim nagłośnieniu – wszystko to mieści się w ramach działalności Roots Revival Soundsystem. Dzięki nim polska publiczność mogła usłyszeć między innymi takich artystów jak The Disciples, Manasseh, Jah Free, Slimmah Sound, Mungo’s Hi Fi, Kenny Knots, Dixie Peach, Earl 16, Dubateers, Bush Chemists, Nick Manasseh czy Ramon Judah. Nigdy się nie zatrzymują, wciąż się rozwijają, pod znakiem roots&culture nieustają w promowaniu soundsystemowego grania i muzyki roots/dub w Polsce.

www.rootsrevival.org

info@rootsrevival.org

https://www.facebook.com/rootsrevivalsoundsystem

http://soundcloud.com/rootsrevivalsound

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted