Dub Temple #79 – Birmingham Takeover // 23.04.2016 // Kraków

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

poster79 edycji Dub Temple przyświeca hasło “Birmingham Takeover”, gdyż odwiedzi nas trzech dubowych wojowników zamieszkujących tę brytyjską miejską dżunglę, którzy na stale wpisują się w tamtejszą scene reggae/dub. Przejmą oni całonocną kontrolę nad kwietniową odsłoną cyklu!

Izyah Davis to jeden z czołowych soundmanów jednego z czołowych wyspiarskich sound systemów Hytal Bosrah, producent a przedewszystkim rozpoznawalny głos, obecny od lat na scenie zarówno na żywych sesjach wielu sound systemów jak i niezliczonych singlach granych przez soundsystemy na całym świecie. Kolejny gość to człowiek odpowiedzialny za najbardziej znany w Birmingham cykl imprez roots & culture: ONEDUB, od wielu lat prowadzący autorską audycję radiową, selektor i promotor mający w swoim arsenale potężną kolekcję dubplates, którymi uraczy nas na DT. Ostatni wojownik to mieszkający na wyspach od niemal czterech lat Tomana Dub, który to systematycznie powieksza muzyczną kolekcję, szlifuje skille oraz organzuje lokalne dubowe sesje. Dopełni on skład i zapewni porządne wpsarcie dla reszty birmingamskiej rodziny!

23.04.2016, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Podgórska 60

start: 22.00

wstęp: 20pln

 

IZYAH DAVIS / Hytal Bosrah ( Brimingham, UK )

IMAN ISSACHAR / One Dub (Birmingham, UK)

TOMANA DUB / Natural Dub Connection (Brimingham, UK )

DUBSEED SOUND SYSTEM

IZYAH DAVIS / Hytal Bosrah Sound System (UK)

Jego historię ciężko zmieścić w krótkiej notce. Ten dobrze rozpoznawalny głos można usłyszeć w różnych częściach świata, gdziekolwiek bije jakieś dubowe żródło. Doświadczony wokalista i człowiek wielu talentów. Swoją praktykę zaczął jako 15 letni młodzieniec, śpiewając i grając w Hytal Sound. Od tamtej pory aktywnie zaangażowany w róch roots & culture. Swego czasu współpracował z grupą Cool Dimensions, potem członek ekipy Beshara. Był soundmanem w Hytal, potem Hytal Crystal a teraz Hytal Bosrah Sound System, zbierając ponad 40 letnie doświadczenie w branży.

 Hytal Bosrah Sound System to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rootsowych systemów w Birmingham. Rodzinny sound, grający głownie roots & culture  z ‘odrbiną’ ciężkiego Dubu. Zdecydowani, że przesłanie jest równie ważne jak muzyka sama w sobie, na swoich sesjach pokazują ludziom jak żyć w harmonii i pokoju, jednocząc wszystkie nacje. Zawsze zadowoleni kiedy mogą zobaczyć jak ludzie miło spędzają czas pod ich głośnikami chwaląc Jah. Przez tak wiele lat działalności mieli okazję współpracować z niezliczoną ilością czołowych artystów, producentów i muzyków robiąc wszystko od budowania sound systemów do produkowania muzyki i prowadzenia własnej wytwórni.

Izyah to jeden z głównych soundmanów Hytal Bosrah, silnie werzący w równość, prawdę i nasze prawa. Twardo stojąc na wielu frontach rasta biznesu zawsze gotów pomóc w słusznej sprwie.

Jah Rastafarai

https://www.facebook.com/izyah.davis?fref=ts
https://www.facebook.com/Hytalbosrah/timeline

IMAN ISSACHAR / OneDub (UK)

Sound Systemowy Wojownik z Birmingham (UK). Znany głównie jako twórca i promotor ‘ONEDUB’ – Przodujący w Birmingham cykl rootsowych, sound systemowych sesji od 2012r. Wychowując się w jamajsko – angielskiej rodzinie, Iman dorastał zanurzony w interesującej scenie Reggae swojego miasta od późnych lat 80, orbitując wokół sound systemowego środowiska UK, zbierając przy tym najróżniejsze doświadczenia i historie, które mógłby opowiadać godzinami. Przez wiele lat prowadził swoją audycję radiową, teraz gościnnie pokazuję się u innych. Dj / Selektor, zakochany w sirytualnej muzyce roots & dub. Oddany i wierny swoim wartościom, dobry, skromny człowiek. Zaczął działać jako Iman Issachar w roku 2006, kiedy pracował dla “The Haile Selassie I Peace Foundation Charity in Handsworth, Birmingham ” robiąc różne rzeczy dla społeczności i finalnie wystartował ze swoimi oczyszczającymi duszę sesjami ‘ONEDUB’. Zainspirowany głownie przez Jah Ras Tafarai oraz dubowe legendy takie jak Jah Shaka, Young  Warrior czy King Earthquake, traktuje swoje eventy bardzo poważnie, zawsze dbając o ich spirytualny wymiar. Doceniony przez innych, często miał okazję podzielić się swoją selekcją i przekazem, zarówno na wielkich festiwalach jak i małych dubowych sesjach. Grał swoje sety na niektórych z najcięższych sound systemów jak Young Warrior, Maasai Warrior, Scientist, Kindread tip. Wybierając się na ‘ONEDUB’ zawsze możesz oczekiwać konkretnego bassowego masażu od utalentowanych sound systemów, zapachu kadzidła w powietrzu, zdrowego jedzenia , medytacyjnych wibracji no i oczywiście najlepszej jakości muzyki z całego świata.

https://www.facebook.com/ONEDUB-204055276414303/?fref=ts
https://www.youtube.com/user/OneDubTv

TOMANA DUB / Natural Dub Connection (PL/UK)

Młody Dj/Selektor, wychowany w Krakowie na pudłach Dubseed Sound System. Kiedyś znany jako dubstepowy reprezentant ekipy Natural Unite. Jeszcze jako nastolatek miał okazję zwiedzić większość alternatywnych muzycznie krakowskich piwnic, w roli stałego bywalca, Dja, promotora lub pracownika, wszędzie od pamiętnych krzysztoforów, po Dobre Bity Klub. Opuścił rodzinne miasto w 2012r, emigrując  do UK z nastawieniem na szeroko rozumiany rozwój. Od ok. 2 lat pomieszkuje w Birmingham, gdzie cały czas skutecznie stara się iść do przodu ze swoimi planami. Przez cały swój dotychczasowy pobyt na wyspie, miał okazję spędzić wiele czasu pod stackami bardziej i mniej popularnych sound systemów,  na wszelkiej maści sesjach, wchodząc coraz głębiej w związaną z tym kulturę.  Mimo paru ciężkich doświadczeń nigdy nie poddał sie przeciwnościom losu. Pracując nad sobą, z otwartym umysłem wciąż odkrywa nowe możliwości i robi swoje. Obecnie składa mały sound systemem, którym ma nadzieje nagłaśniać organizowane przez siebie lokalne sesje  ” Natural Dub Connection “. Ciągle powiększa  muzyczną kolekcję, rozwija zdolności i skupia się na realizacji wysoko postawionych ambicji. W towarzystwie dobrej muzyki i dwóch zasłużonych artystów, wraca na Dub Temple z zupełnie nową siłą, w reprezentacji prosto z Birmingham.

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted