[Impreza] Dub Masx XXVII – Lion’s Way, Pablo Raster, Pandadread Sound System // 07.10.2016 // Gdańsk

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

dm27_plakat_netZapraszamy wszystkich stroniących od bezrefleksyjnej rozrywki w świątyniach konsumpcji na XXVII edycję Dub Mass, najlepszej undergroundowej dyskoteki z muzyką roots&culture na Pomorzu. W piątek 7 października 2016 roku, postoczniowe mury gdańskiego alternatywnego klubu Protokultura zadrżą ponownie od basu Pandadread Sound System, za sterami którego staną tym razem Włosi z rzymskiego sound systemu Lion’s Way oraz producent Pablo Raster, ze swoim dubowym live actem. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

Zagrają:
– Lion’s Way (Rzym, IT)
– Pablo Raster (Spoleto, IT)
– Pandadread Sound System

Data: 07.10.2016, piątek
Miejsce: Klub Sztuki Alternatywnej Protokultura
Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 22:00
Wsparcie: 16 zł (osoby bezrobotne z aktualnym papierem z PUP – 10 zł)

O ciepły, bezkrwawy posiłek dodający sił niezbędnych w całonocnych tańcach zadba ekipa reggae bistro Amsterdam Box z Gdyni: https://www.facebook.com/amsterdambox1/

dm27_lionsway

LION’S WAY SOUND SYSTEM założony został w marcu 2007 roku w Rzymie przez czterech przyjaciół: Vaxa, Faxa, Damera i Pitta. Od samego początku misją samodzielnie zbudowanego nagłośnienia jest wykorzystywanie kulturowego uwarunkowania i propagandowej siły sound systemu w głoszeniu uniwersalnego przesłania pokoju, miłości, braterstwa i równości. Łącząc determinację, kolektywizm, poszukiwanie duchowości i filozowię libertariańską, uznając ideę D.I.Y. i samodoskonalenie za niezbędny element życia, w 2008 roku ekipa L.W. powołała kolektyw Militant Dub Area, w ramach którego działa dziś nie tylko sound system i wydawnictwo, ale także impresariat oraz dubowa radiowa audycja (w tej chwili na łamach Radiosonar.net).
Lion’s Way gościli na swoim sound systemie wielu artystów ze scen reggae/dub i dubstep, m.in. Brother Culture, Idren Natural, I-Mitri Counteraction. W kolaboracji z labelem Dub-O-Matic udało im się ściągnąć po raz pierwszy do Rzymu francuskie ekipy Panda Dub i Weeding Dub, czy Radikala Guru z Polski. Byli rezydentami CSOA Sans Papiers, gdzie organizowali cykl Roma Dub Social Club, grali na festiwalach Sardinia Reggae Festival, Uprising Festival, Venice Sun Splash i Zion Station Festival. We wrześniu tego roku we współpracy z All Tribes Sound System odpalają nowy cykl imprez basowych w Rzymie pod nazwą Bulldub.

Lion’s Way to projekt zaangażowany we włoski ruch antyfaszystowski – m.in. od czterech lat współorganizują imprezę pamięci zamordowanego aktywisty Valerio Verbano. Aktywni społecznie, zawsze starają się być głosem mniejszości i wsparciem w oporze wobec różnych form niesprawiedliwości. Bliska jest im idea tymczasowych stref autonomicznych, aktywnie współpracują z włoskim środowiskiem squaterskim.

W 2016 roku pod szyldem Lion’s Way ukazało się pierwsze wydawnictwo winylowe. Utwór “Jump Up“ autorstwa Pablo Raster, Barry Issacs i Sandro Paradisi okazał się dużym hitem. Nakład płyty wyczerpał się błyskawicznie, a sam numer grany jest przez wiele uznanych sound systemów, jak Iration Steppas.

Fighting Babylon System, Cultural R-Esistance!

https://www.facebook.com/lionswaysound/
http://militantdubarea.blogspot.com/
https://www.facebook.com/militantdub.area

dm27_pabloraster

PABLO RASTER – producent, instrumentalista i wokalista z Spoleto we Włoszech. Założyciel studia projektu RasteR, pod szyldem którego przez 12 lat wyprodukował i wydał 7 albumów, zagrał ponad 900 koncertów oraz współpracował w studio i na scenie z takimi postaciami jak Madaski (Africa Unite, Dub Sync), Zion Train, Vlastur, Marcello Coleman, Dziga, Ricc Frost, Kg Man czy Kasia Malenda. Wyprodukował także niezliczoną ilość remixów oraz riddimów dla włoskich i zagranicznych artystów, w tym dwa pełne albumy dla DMA i jeden dla Dub Fighters. Aktualnie skupiony jest na solowej karierze, jako Pablo Raster.

Na jego pierwszym solowym albumie “Art of Dub” z 2015 roku znajduje się jedenaście oryginalnych dubowych tjunów, z udziałem znakomitych gości: Dan I (Imperial Sound Army), Barry Isaacs, Mr Dill, Lion Warriah, Sandro Paradisi, Natty Sly, Valentina Benaglia i Violinbwoy. W bardzo płodnym 2016 roku wydał swój drugi pełny album “Forever Dub”, na który zaprosił do współpracy takie nazwiska jak Fikir Amlak, Marcello Coleman, Sandro Paradisi, Luigi Leoni, Alessandro Musco, Antz-oni Rubio i Zaira Zen; oraz dwa single – winylową siódemkę z utworem Barrego Isaaca “Jump Up” oraz “Danger” z hiszpańską wokalistką Zaira Zen.

Jego występy to mieszanka miksowanych na żywo, pełnych energii, elektronicznych bitów, wzbogaconych dubowymi syrenami, efektami i filtrami. Basowa, taneczna, współczesna muzyka stworzona i wyprodukowana pod dubowe sound systemy.

http://www.pabloraster.com/
https://www.pabloraster.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pablorastermusic/

dm27_pandadread

PANDADREAD SOUNDSYSTEM to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 10 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.
http://www.pandadread.reggaenet.pl/
Współpraca i patronaty:

http://www.trojmiasto.pl/
http://www.blackgoodies.com/
http://www.toksyna.fm/
http://www.protokultura.pl/
http://www.dubmassive.org/
http://www.reggaenet.pl/
http://www.riddim.pl/
http://www.riddim.pl/
https://www.facebook.com/amsterdambox1/

————————————————————————
All tribes welcome!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted