Nowa płyta Radikal Guru!

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Już pierwszego listopada 2010 r. na półki sklepów płytowych trafi długo oczekiwana epka polskiego producenta Radikal Guru wydana nakładem Moonshine Recordings. Płyta składa się z trzech utworów i ukaże się w wersji winylowej oraz digital. Dystrybucją zajmie się S.T. Holdings w UK oraz Mash-up.pl w Polsce.

Utwór „Kali” to powrót do klimatu orientu z pierwszej płyty „The East-West Connection”, jednak tym razem w formie ciężkiego, głębokiego dubstepu. „Champion Sound” jest tym co Radikal lubi robić i z czego jest najbardziej rozpoznawalny czyli połączenie roots reggae i dubu z dubstepem. Numerem zamykającym epkę jest „This Applies” z udziałem irlandzkiego wokalisty Cian Finn znanego z zespołu Intinn czy wcześniejszej współpracy z Radikal Guru, która zaowocowała m.in. numerem na składance Dub Out Of Poland 3. Pomiędzy połamanym bitem i nisko osadzonym basem można poczuć dym… Sensi style!

Wydaniu płyty towarzyszyć będą trzy imprezy promujące z Radikal Guru oraz Cian Finn – 5.11. NRD (Toruń), 6.11. Krzysztofory (Kraków), 10.11. 1500 m do wynajęcia (Warszawa). Zapraszamy.

Radikal Guru aka Mateusz Miller to producent i dj urodzony w północnej Polsce, dobrze znany na scenie dubstepowej za jego reggae-dubstepowe mash-upy i jedyne w swoim rodzaju brzmienie będące wypadkową inspiracji prekursorami dubu tj. King Tubby, Lee Scratch Perry czy Scientist. Swoistą rozpoznawalność zdobył po wydaniu serii vinyli na Dubbed Out records (UK) w 2008. Radikal rozpoczął szllifowanie swoich umiejętnośći producenckich robiąc trip-hop i jungle w 2004. Zafascynowany brzmieniem Asian Underground w 2005 wypuścił demo album “The East-West connection”, który zyskał popularność w internecie. Przeprowadzka do Cork (IE) w 2005, gdzie kontynuuje rozwój swoich technik w produkcji, stwarza mu więcej możliwości w efekcie czego zdobywa coraz większe zainteresowanie grając w klubach w całej Irlandii. W międzyczasie jego brzmienie rozwija się, gdy zaczyna eksperymentować z dubem i innymi jego podgatunkami takimi jak dubstep. W październiku 2008 doczekuje się winylowego wydawnictwa w sublabelu Z-Audio – Dubbed Out Records, co daje mu przepustkę do szerszej publiczności, a jego numery są emitowane w stacjach radiowych tj. BBC Asian Network, Sub FM, Rinse FM, Sensimedia Network. Rok 2009 przynosi Radikal Guru uznanie w świecie klubowym owocując graniem w klubach i na festiwalach w całej Europie. Radikal kontynuuje tę podróż do dnia dzisiejszego wciąż z głową pełną pomysłów na nowe projekty.
www.myspace.com/radikalgurumasterplan
Cian Finn to wokalista urodzony we wschodniej Irlandi. Przez ponad 6 lat koncertował  jako główny wokalista z zespolem reggae’owym ‘Intinn’ w Irlandii, UK, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Ma za sobą supporty dla zespołów t.j. Zion Train (UK), Wiggle (IRE), Radikal Guru (PL), Cornerstone Roots (NZ) i Dubwise (NZ).

Jego poczynania wokalne można również usłyszeć na irlandzkiej scenie soundystemowej na licznych festiwalach tj. Galway’s Rootical Soundsystem, Limerick’s Roots Factory, Dublin’s Worries Outernational i Cork’s Revelation Sounds.

Ubiegły rok przyniósł mu ciekawy featuring z polskim producentem ‘Radikal Guru’, który zaowocował numerem Illusions wydanym na składance Dub out of Poland vol.3 oraz This Applies na Moonshine Recordings.

Obecnie jest w trakcie nagrywania solowej Epki, drugiego albumu z Intinn oraz numerów z różnymi producentami.

www.myspace.com/cianfinn

www.myspace.com/intinn

http://www.youtube.com/watch?v=-9tYL2tExAU

Posted by King_DuBear