Reggaeland Promo Tour w Sopocie i Wrocławiu

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

CianFinnCian Finn, popularny irlandzki wokalista reggae to gwiazda pierwszej odsłony Reggaeland Promo Tour. Zainicjowana w zeszłym roku trasa zapowiadająca płocki festiwal Reggaeland będzie w tym roku podzielona na dwie części. Jej klubowa edycja zawita już 18 i 19 kwietnia do sopockiego Sfinksa oraz wrocławskiego Log:inu. Na koncertach Reggaeland Promo Tour wystąpią też Radikal Guru, Reza, Mack oraz Pandadread.

Urodzony we wschodniej Irlandii Cian Finn przez ponad siedem lat był wokalistą zespołu Intinn. Wraz z grupą zdobył w 2010 roku wyróżnienie Best Upcoming Reggae Act in UK and Ireland. W swoich solowych projektach inspiruje się nie tylko reggae, ale też soulem i bluesem. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu, wibrującemu wokalowi był wielokrotnie zapraszany do współpracy przez znanych muzyków, m.in. Mad Professora, Zion Train i Iration Steppas. Rok 2012 to dla Cian Finna dziesiątki koncertów w całej Europie oraz świetnie odebrana podwójna płyta winylowa. Obecnie muzyk pracuje nad solowym albumem wraz z Prince Fattym, producentem znanym ze współpracy z Grahamem Coxonem, Gregorym Isaacsem, Dub Syndicate i Lily Allen.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=av70098toE4

Radikal Guru to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep i dub. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, uk steppers oraz muzyki dalekiego wschodu. W 2008 zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Dubbed Out Records serii singli na płytach winylowych. Z kolei Reza, producent oraz DJ pochodzący z Gdańska, porusza się w obszarach dub i roots. Jest pierwszym Polakiem, który prowadził autorską audycje dla nowojorskiego radia Bassdrive. Czwarty z wykonawców, których będziemy mogli usłyszeć na Reggaeland Promo Tour, Mack, to DJ i  promotor, który od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep – Moonshine Recordings. Jego sety DJ-skie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień. Skład koncertów Reggaeland Promo Tour vol. 1 uzupełnia pozostający na scenie od dziesięciu lat Pandadread reprezentowany przez Bratrata, wychowanego na Kaszubach selektora i operatora trójmiejskiego Pandadread Sound System.

Klubowa część Reggaeland Promo Tour zapowiada największy festiwal reggae w Polsce – Reggaeland. Siódma edycja imprezy odbędzie się tradycyjnie na wiślanej plaży w Płocku. Do tej pory potwierdzono koncerty m.in.: jednej z największych gwiazd reggae i dancehallu Shaggy’ego, legendy rocksteady – Jamajczyka Kena Boothe’a, dwukrotnego zdobywcy Grammy, mieszającego  soul, gospel i reggae Richiego Stephensa, jednego z z najbardziej rozpoznawalnych muzyków reggae w Europie, pochodzącego z Niemiec Jahcoustixa, legendy brytyjskiego ska i 2 Tone, grupy The Selecter oraz kilkunastu polskich wykonawców z Ras Lutą na czele. W sumie na Reggaelandzie wystąpi ponad trzydziestu muzyków. Festiwal The Selecter to trzecia ogłoszona gwiazda tegorocznego Reggaelandu. Festiwal będzie trwać trzy dni, od 12 do 14 lipca. W przedsprzedaży karnety na festiwal kosztują 40 zł (z polem namiotowym). Więcej informacji można znaleźć na: www.reggaeland.eu oraz www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival.

Organizatorami Reggaelandu są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Urząd Miasta Płocka.

Reggaeland Promo Tour vol. 1, 18 kwietnia, klub Sfinks, Sopot, www.sfinks700.com; 19 kwietnia, klub Log:in, Wrocław, www.loginklub.pl; wstęp na oba koncerty wolny

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted