Dub Mass XVII: Jah Hamma feat. Cheshire Cat (UK) + Pandadread Sound System // 30.08.2014 // Gdynia

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

dubmass17_net“Zdecydowanie DUB jest we mnie już na zawsze. Myślę, że słyszę wszystko przez dubowy filtr. Nawet jeśli gram rocka, to gram przez dubowy filtr.” – Me’shell Ndegeocello

“Wkrótce ziemia […] zacznie tańczyć w rytmie reggae przy akompaniamencie trzęsienia ziemi. Kto może oprzeć się tańcowi trzęsienia ziemi, człowieku?” – Peter Tosh

Goście XVII edycji Dub Mass to czteroosobowa ekipa z Birmingham działająca w Jah Hamma Sound System. Dani, Struggling Man i Mr P oraz gościnnie występujący z nimi mc Cheshire Cat zagrają w Trójmieście całonocną sesję w bezkompromisowym, brytyjskim stylu. Nie zabraknie unikalnego rootsu i konkretnej selekcji steppersowych dubplates. Lokalne wsparcie zapewnią gospodarze: DHS i bratrat oraz ich goście. Swoją obecność zapowiedzieli jak na razie Mic Liper, Lightman I i King Pazur. Wszystko na rozbudowanym w stosunku do poprzednich edycji nagłośnieniu Pandadread Sound System.

Dub Mass XVII
data: 30.08.2014, sobota
miejsce: TuBaza. Wozownia na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gdyni Kolibkach, ul. Zwycięstwa 291 (vis-a-vis CH Klif, skm Gdynia Orłowo)
start: 21:00, koniec: 6:00
wsparcie: 15 zł
zagrają:
– Jah Hamma (Dani, Struggling Man, Mr P / UK)
– Pandadread Sound System (bratrat, DHS + full crew)
mc’s:
– Cheshire Cat (UK)
– Lightman I (Kraków)
– Mic Liper (Łódź)
– King Pazur (Tczew)

O wzmocnienie sił w całonocnym tańcu zadba wegański catering: http://www.fazadelta.blogspot.com

Zapraszamy do wspólnej zabawy. wszystkich o otwartych głowach, uszach i oczach.

— O DUB MASS —————————————

DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki. Organizatorzy Dub Mass odwołując się do etosu D.I.Y. (zrób to sam), szukają rozwiązań pozasystemowych, które pozwolą nie tylko na zachowanie niezależności twórczości i jej przekazu, ale także na umożliwienie uczestnictwa w niej wszystkim, niezależnie od ograniczeń fizycznych czy ekonomicznych. Próby wymykania się konsumpcyjnym gettom kultury klubowej zaprowadziły ich do opuszczonego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gdyni Kolibkach. Dzięki przychylności zarządzającego obiektem kolektywu tuBaza, na potrzeby całonocnej sesji sound systemowej już po raz czwarty zaadoptowane zostanie klimatyczne wnętrze zabytkowej wozowni.

— O GRAJĄCYCH —————————————

jahhammaJAH HAMMA Sound System powstał w 2007 w Birmingham. Swoją pozycję na scenie szybko ugruntowali grając wspólne sesje z czołowymi brytyjskimi dubowymi sound systemami, jak Jah Tubbys, Aba Shanti I, King Earthquake, Ma-Kaya, Quaker City, Hytal Bosrah, Jah Voice, Young Warrior i innymi. W 2009 roku doszli do finału Jah Works Promotions Roots & Culture Unification Cup, w którym mierzyli się na dubplates z sound systemem King Earthquake. Polskę odwiedzą na dwie sesje w Krakowie i Trójmieście, co prawda bez własnego sound systemu, ale w pełnym składzie: DanI, Strugglin Man, Mr P oraz z gościnnym udziałem Cheshire Cat.

CHESHIRE CAT – wokalista urodzony i wychowany w Birmingham. Po raz pierwszy chwycił za mikrofon w 1982 roku na sesjach sound systemów Ital Warriour i Nyahtone Hi-Fi. W 1988 dołączył do składu Love Injection Sound System i brał udział w clashach przeciwko soundsystemowym legendom, jak Saxon, Sir Coxsone i V-Rocket, a także soundom z Jamajki: Stone Love, Hemini, Silver Hawk, czy Jaro. Lata ’90 to przede wszystkim singiel “Bite The Dust” dla Sony Music oraz współpraca z legendą sceny dance Leftfield przy “Release The Pressure” i “Chant Of A Poorman”, a także z gwiazdą pop Simply Red przy ich wersji hitu “Night Nurse”. Nagrywał i koncertował z Ashtech, Red Seal, Love Grocer, by wymienić tylko kilku. Nagrał także ponad 50 numerów w stylistyce bhangra dla topowych artystów gatunku jak Bally Sagoo, Malkit Singh, czy Sukshinda. Występował na scenach dookoła świata, zawsze jednak pamiętając o swoich sound systemowych korzeniach.

PANDADREAD SOUND SYSTEM to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji roots i dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne nagłośnienie, które pozwoliło im nie tylko na organizacyjną niezależność, ale przede wszystkim na realizację własnej koncepcji prezentowania muzyki. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Gośćmi specjalnymi Pandadread podczas Dub Mass XVII będą zaprawieni w wolnym stylu deejaye związani z rodzimą sceną sound systemową: Mic Liper (Roots Melody Sound System / Pabianice), Lightman-I (Cross The Dancehall / Kraków) i King Pazur (Pazur Tupaka Sound / Tczew). http://pandadread.reggaenet.pl/

— PATRONATY I WSPÓŁPRACA ———————

http://www.blackgoodies.pl
http://www.facebook.com/halotubaza
http://www.trojmiasto.pl
http://www.toksyna.fm
http://www.reggaenet.pl
http://www.dubmassive.org
http://www.riddim.pl
http://www.mash-up.pl
http://www.lokaah.pl
http://www.fazadelta.blogspot.com

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted