Jabbadub

JabbadubJabbadub to mocno elektryczny zgorzelecki projekt dubowy powstały w 2006 r. Po kilku sesjach w domowym studio Bad Rock Labolatory w składzie Dino (żywy miks, selekcja śladów), Maćko (gitara) i początkowo Michał (klawisz, melodica, flet prosty, bębny) zrodził się pomysł na stworzenie zespołu, który połączyłby w sobie cechy dubowego sound systemu z wykorzystaniem żywej gitary i innych instrumentów okraszonych live dub mixem. Przebiegają przez wiele odmian współczesnego dubu, począwszy od mocnych steppersów, a kończąc na dubstepowych miazgach, co w rezultacie tworzy bardzo ciekawą fuzję muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami. Podczas koncertów Jabbadub uświadczysz tak samo ich własnych kompozycji, jak również remiksów polskich i zagranicznych gwiazd reggae/dub takich jak m.in. Duberman, Kapela Ze Wsi Warszawa, Alpha & Omega, Dubmatix & Ranking Joe, Izrael i wiele innych. Współpracowali z kilkoma wokalistami, m.in. Ostatnim Gołębiem Pokoju, oraz Jammu z Jaworskiego składu RWR Babilon Error. We wrześniu 2007 do składu dołączył wokalista Dusha, który idealnie wpasował się w dubowy klimat jaki prezentuje Jabbadub. W kwietniu 2009 roku ukazała się składanka dubowa, wydana przez magazyn LAIF, na której znalazł się utwór Jabbadub pt. „Milky Way”.

Lipiec 2009 okazał się bardzo pracowity. Dino i Dusha przesiadywali całymi dniami w studio. Jednym z efektów ich pracy jest zamieszczony na portalu youtube.com krótki teledysk do utworu „Phenomenon” http://www.youtube.com/watch?v=BJbXc4QxvJo. Oprócz tego koncerty i nowe wydawnictwo w macierzystym niezależnym netlabelu www.paproota.org. Znalazł się tam EP zawierający utwór Loi Tri Havi oraz dubową wersję Dub Tri Havi. Przez pierwsze 3 dni ściągnięto ten singiel ponad 300 razy co spowodowało awarię serwera. Następnie utwór „Kiczen”, w którym wykorzystano przemówienie generała Jaruzelskiego zostaje wydany przez Antenę Krzyku na legendarnej już składance Dub Out Of Poland part 3.

Przez prawie 3 lata działalności zagrali ponad 30 koncertów w całej Polsce i na Litwie. Grali u boku takich ekip jak  Camp Babilon Sound, Dub Chanters At The Controls, Exit From Hell, Joint Venture Sound System, Kosmos Mega Sound System, Paihivo, Rise Up! Sound, Radical News, RWR Babilon Error, Southsayers, Sweet Potato, United Flavour, Unity Selectazz, Vibronics, Wszystkie Wschody Słońca, Yac.

Wydawnictwa:

DUB VA.VERSION.001  laif

Jabbadub – Loi Tri Havi (SP)  paproota.org  netlabel

DUB OUT OF POLAND 3   antena krzyku

Jabbadub – Woman (EP)

http://www.myspace.com/jabbadubsoundsystem

http://paproota.org/