Dubmassive poleca: Dreadsquad „Caravan”

Mamy przyjemność przedstawić wam kolejne wydawnictwo labelu Superfly.

Już w połowie czerwca 2010 na półki sklepów trafi nowy winyl z utworem Caravan soundsystemu Dreadsquad z pięcioma bardzo odbiegającymi od oryginału remiksami.

Caravan to standard jazzowy znany z repertuaru Duke’a Ellington’a skomponowany przez Juan’a Tizol’a. Jego pierwsza wersja ukazała się w 1936 roku. Przez ponad 60 lat doczekała się setek rozmaitych wersji wykonywanych w bardzo różnych aranżacjach i stylistykach. Z reggae’owego kręgu o cover pokusili się miedzy innymi The Skatalites.

Caravan w wykonaniu Dreadsquadu to dubowa interpretacja tej pięknej i intrygującej melodii. Poza instrumentami nagranymi w studio Superfly przez producenta utworu Marka „MMFa” Bogdańskiego [melodica, bas, gitary, pianino] w utworze można usłyszeć linię organów Hammonda nagraną przez Piotra „Mista Pitę” Zabrodzkiego.

Na płycie poza dubowym oryginałem usłyszymy również remiksy w stylistyce Dubstep, UK Funky, Nu Jazz i Jungle w wykonaniu rodzimych producentów: Radikal Guru, Sub-lo-matic, Przaśnik, Kwazar oraz ekipy z Belgii – Turntable Dubbers.

O wydawnictwie wypowiadano się tymi słowami:

„Tippa top version of one of my favourite jazz tunes – love the original, mega slick production from Dreadsquad as always. Nice selection of remixes too, something for everyone. Specifically, Turntable Dubbers have nailed the re-rub. Will be playing this a lot”

Ben Menter aka Mr Benn aka Mr Blennd

„Killer new production ! 6 versions of Caravan on one 12″ ??? Each moving further away from the original. B-side rules – all great cuts with Turntable Dubbers and Kwazar mix killing it ! Big ! Upstate say so !”

Upstate Rockers

„Wyborny cover i świetny oraz różnorodny singiel ( od dubu i dubstepu przez UK funky, swing, jungle, etc). Całość zasługuje na winyl bo to zdecydowanie międzynarodowy materiał. W dodatku bez pudła – wszystkie wersje znakomite. Niech karawan mknie a zanim coraz większe rzesze słuchaczy. Big up!”

Dj Harper (Radio Euro / Laif magazine)


Traklista:

A1. Dreadsquad – Caravan (original dub LP version)
A2. Dreadsquad – Caravan (Radikal Guru Dubstep RMX)
A3. Dreadsquad – Caravan (Przasnik NuJazz RMX)
B1. Dreadsquad – Caravan (Sub-Lo-Matic Dubstep RMX)
B2. Dreadsquad – Caravan (Turntable Dubbers UK Funky RMX)
B3. Dreadsquad – Caravan (Kwazar Jungle RMX)

http://myspace.com/dreadsquadsoundsystem
http://www.myspace.com/turntabledubbers
http://www.myspace.com/sublomatic
http://www.myspace.com/radikalgurumasterplan
http://www.myspace.com/przasnik
http://www.myspace.com/djkwazar

Płyta wydana w limitowanym nakładzie (500 sztuk z czego większość przeznaczona na rynek zagraniczny) dostępna będzie w połowie czerwca w wybranych sklepach jako winyl 12” oraz digital download MP3.

Dodatkowo każdy kto zakupi winyl otrzyma kupon upoważniający do darmowego download’u utworów w formacie Mp3.

Płytę w preorderze można zamówić wysyłając maila pod adres dreadsquad@o2.pl

cena: 35 zł (+ koszty wysyłki 6 zł)

http://www.youtube.com/watch?v=pWTvCIns6Mc