Soundedit’10 – już w ten weekend!

mad professor

fot. myspace artysty

Po raz drugi na jeden weekend łódzka przestrzeń stanie się miejscem, w którym naocznie będzie się można przekonać,  że proces realizacji dźwięku jest sztuką. Wszystko to dzięki festiwalowi Soundedit, którego ideą jest wyróżnienie pracy producentów i realizatorów . Cieszy nas niezmiernie, że wśród wielu zaproszonych, znakomitych gości zasłużenie znalazło się miejsce dla osób związanych z dubem. Dziedzina ta u swych korzeni podniosła (i robi to nadal)  rolę produkcji i przetwarzania dźwięku do rangi sztuki. Magię mistrzów konsolety – Adriana Sherwooda i Mad Professora – będziemy mogli podziwiać na koncertach i, co niezmiernie cieszy, na warsztatach.

adrian sherwood

fot. myspace artysty

Adrian będzie w Łodzi po raz drugi – tym razem zaprezentuje się ze świetnymi muzykami – grupą Tackhead! Szalony Profesor natomiast wystąpi w wersji sound systemowej, a towarzyszyć mu będą jego syn Joe Ariwa oraz Macka B na wokalu.

Oprócz dubmasterów na festiwalu zobaczymy m.in. Andrzeja Smolika, Johana Agebjorna, COUNT’a, Robina Guthrie i wielu innych.

Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie festiwalu – soundedit.pl, poczytajcie także festiwalową gazetę.

Kontaktu z organizatorami i zapisów na warsztaty szukajcie tutaj.

I bądźcie tam!poster

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted

1 comment

JungleMan

Tackhead – niesamowity koncert, rewelacyjni muzycy, doskonały mix Adriana Sherwooda. Bombowa mieszanka dub-rock-funk-blues-reggae, bezsprzecznie najciekawsze wydarzenie muzyczne tego roku w Polsce.
Kto nie był, niech żałuje.