Dreadsquad & Kasia Malenda – Soulfly EP

Superfly Studio SF007
Dreadsquad & Kasia Malenda – Soulfly EP

Dreadsquad z dumą przedstawia kolejne wydawnictwo labelu Superfly Studio. Epka nagrana z Kasią Malendą, jedną z najbardziej obiecujących polskich wokalistek reggae, to mieszanka reggae ze szczyptą dubu przyprawiona pięknymi, soulowymi wokalami. Płyta w wersji cyfrowej będzie dostępna w większości sklepów MP3 na początku września 2011.

Wykonawca: Dreadsquad & Kasia Malenda
Tutuł: Soulfly EP
Format: Digital download
Gatunek: Reggae
Label: Superfly Studio
Numer katalogowy: SF007
Data premiery: 02.09.2011
Okładka: Superfly Design
Foto: Maciej Złamański

Track list:
01 – Dreadsquad & Kasia Malenda – Soulfly
02 – Dreadsquad & Kasia Malenda – Strong & Free
03 –  Dreadsquad & Kasia Malenda – Big Love
04 – Dreadsquad & Kasia Malenda – Soulfly (instrumental)
05 – Dreadsquad & Kasia Malenda – Strong & Free (instrumental)
06 –  Dreadsquad & Kasia Malenda – Big Love (instrumental)

Odsłuch: http://soundcloud.com/superflystudio/sets/sf007-dreadsquad-kasia-malenda-soulfly-ep

kasiaKasia Malenda jest jedną z najbardziej obiecujących polskich wokalistek reggae. Skończyła średnią szkołę muzyczną w klasie saxofonu. Jej rodzice są zawodowymi muzykami, od dziecka „karmili” ją jazzem i „czarną muzą”. Od zawsze fascynowało ją wielu, wystarczy wymienić tu takich twórców, jak Erykah Badu, Beady Belle, Jill Scott, Moloko, Earth,Wind& Fire, London Eliktricity, Frank Sinatra czy Incognito. Te fascynacje i edukacja muzyczna, ukształtowały jej upodobania i wrażliwość. Jej znakiem firmowym jest zmysłowy, mocny głos, którym elektryzuje słuchaczy. Muzyka jest widoczna w każdym jej ruchu, na scenie poraża pewnością siebie i profesjonalizmem. Cały czas stara się rozwijać swoje umiejętności. Prywatnie jest wulkanem pozytywnej energii, którą potrafi zarazić każdego.

Dreadsquad – duet producencko-DJ’jski powstały w Łodzi w 2001 roku. Skład tworzą Marek Bogdański (Selecta MMF: DJ, producent, grafik, promotor) oraz Łukasz Rodziewicz (DJ Funksion). Dwukrotni zwycięzcy ogólnopolskiego Soundclashu w roku 2003 i 2004.

Na swoim koncie mają współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, i wielu wielu innych. Współpracowali także z wieloma artystami reggae z Jamajki i Europy (m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect, Dr Ring Ding). Reggae, dancehall, ska, rocksteady, hip-hop przewijają się nieustannie w produkcjach i występach DREADSQUADU.  Swobodnie łączą gatunki, bawią się dźwiękami, opierają się na głębokim brzmieniu basów i połamanych rytmach. Muzykę jamajską często łączą z nowoczesnymi brzmieniami Breakbeat, Jungle, Dubstep i Garage. Sami mówią, że ich muzyka służy do zabawy i tańca, jest energetyczna i żywiołowa. Trudno się z nimi nie zgodzić, wystarczy odwiedzić jedną z ich imprez, a nogi same rwą się na parkiet. Muzyka to ich pasja, hobby i sposób na życie, zresztą to słychać i widać.