Czas wakacji, czas festiwali (cz.1)

Już od 2 tygodni panuje u nas w kraju okres wakacyjny, a co za tymi idzie rozpoczął się także okres letnich festiwali. Związku z tym co jakiś czas będziemy was informowali o festiwalach, na których dub będzie płynął z głośników – zaczynamy od Stolicy Reggae w Kluczborku.

template_fb_dreadzone2 (1) Szósta edycja Stolica Reggae Festiwal  obędzie się 16-18 sierpnia na stadionie miejskim w Kluczborku. Miejsce w którym odbywa się festiwal znajduje się w przepięknym parku miejskim 10 minut od centrum Kluczborka i niecały 700 m od kluczborskiego zalewu. W tym roku na imprezie znajdą się aż trzy sceny, główna, soundsystemowa oraz namiot hip hopowy prowadzony przez projekt Łyk Kultury.  Oprócz koncertów na gości festiwalu czeka szereg dodatkowych atrakcji, o których organizatorzy będą informować na bieżąco. Jedną z głównych gwiazd festiwalu będzie legendarna grupa Dreadzone. Sekcja instrumentalna wsparta elektroniką oraz głosami dwóch znakomitych wokalistów – charyzmatycznego MC Spee oraz legendy reggae Earl 16 zaprezentuje nie tylko swoje stare hity, ale również utwory z nowego albumu „Escapades”, który ukaże się jesienią tego roku.

template_fb__DUBSYNCPiątkowa gwiazda wieczoru to z kolei włoski The Dub Sync. Po raz pierwszy zaprezentuje się w Polsce trzech muzyków największej grupy włoskiego reggae, istniejących od 1981 roku Africa Unite. Trio The Dub Sync to mistrzowie futurystycznego dubu, co doskonale obrazuje ich album “Dub ex Machina”.

Poza tym zagranicznymi gości, na scenie znajdzie się czołówka polskiej sceny między innymi Maleo Reggae Rockers, Bakshish, Mesajah czy Tallib & Sztoss.

Scena główna

Piątek 16.08
The Balangers
Mesajah
Bakshish
The Dub Sync

Sobota 17. 08

Rootzmans
Los Grandes Rudeboys
Root Wise
TaLLib & Sztoss & The Roots Brothers
Maleo Reggae Rockers
Dreadzone

Scena SS

Piątek 16.08
Rise Up Sound System

Sobota 17.08

Rise Up Sound System

Medik

Niedziela 18.08

Ghost Warrior Dub
Rootz Kolektiv Sound
DJ Bass Reproduktor aka Xsiądz Maken I

Ceny biletów:

Karnety:
do 20.06.2013 – 45 zł
do 20.07.2013 – 50 zł
po 20.07 i w trakcie trwania festiwalu: 55 zł

Bilety jednodniowe (dostępne tylko w kasach przy wejściu na festiwal)

bilet na piątek 16.08 – 30 zł
bilet na sobotę 17.08 – 40 zł
bilet na niedzielę 18.08 – 10 zł

 

KARNETY DOSTĘPNE NA:

http://stolicareggae.com.pl/sklep

 Ps. Kolejna część będzie o Ostródzie.