Zion Train – „Land Of The Blind” LP

largePo prawie czterech od ostatniego albumu „State Of Mind” Zion Train – pionierzy współczesnego dubu – prezentują nam ich kolejne, nowe, długie wydawnictwo. Tak jak na poprzednim albumie dostajemy miksturę wokalnych kawałków i czysto instrumentalnych dźwięków. Słyszymy znane już z kooperacji z Zion Train głosy – Dubdadda, Jazzmin Tutum, Fitta Warri – ale pojawiają się także nowe – Daman (który już współpracował z DJem Perchem przy EPce „Money”), Kathika R Abbit oraz Longfingah. Także wielu muzyków zostało zaproszonych do współpracy – Finn Todd (melodika), Don Fe (flet), David Fullwood dodał swoje unikalne brzmienie trąbki, Lucas Petter (puzon), Gianni Denitto (saksofon altowy) oraz Vedran Meniga (zestaw perkusyjny).

Album składa się z 13 kawałków z mnóstwem instrumentalnych wersji, nawet niektóre z utworów z wokalistami/wokalistkami nie są w pełni przez nich wypełnione, tylko trochę wokalu jest wmiksowane. Jak dla mnie to świetnie, zawsze byłem wielkim fanem instrumentalnych prac Neila Percha a ten album zawiera sporo czystej dubowej muzyki. „The Great Flood – Gaia’s Tears” (majstersztyk!), „Inner Vision”, „We Are Water” czy „No ID” z Damanem to muzyczne historie opowiadane wariackim rytmem dubowymi przestrzeniami, zanurzonymi w efektach. Mamy też trochę spokojniejszych melodii („Dry Your Tears”, piękny „Tranquillity Through Humility” czy „Roots Man Play/Permanent Pressure” z Dub Daddą i Fitta Warri), killery gotowe do odpalenia na parkiecie takie jak „Dirty Dunza” czy korzennie bujający „Land Of The Blind” oraz raptem kilka przeciętnych utworów.

Wiele lat na dubowej scenie, mnóstwo wydawnictw a Zion Train ciągle może mnie zaskoczyć. Ten album mogę opisać jako start, dobry styl nieźle przyprawiony nową, dziką i ostrą przyprawą. Chciałbym aby następny album był w całości oparty na smaku z „The Great Flood” czy „We are Water” – dla mnie byłby to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów.

„Land Of The Blind” jest dostępny jako 2×12” lub w formie cyfrowej.

Linki:

http://www.wobblyweb.com/zt/

https://soundcloud.com/zion-train/sets/land-of-the-blind-teaser

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted