Dubmassive promotion prezentuje Illegal State Of Mind

bas1Jakub Krysakowski – przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 8 lat, kiedy to uparł się że nie chce na komunię roweru tylko „organy”. Gry na instrumentach klawiszowych uczył go jego Ojciec oraz … organista kościelny 🙂 Jakub już w młodym wieku lubił eksperymentować, na przykład z nagrywaniem rockowych kawałków na magnetofon szpulowy i puszczaniem ich w zwolnionym tempie jako podkład pod swoje klawiszowe zagrywki.

Później pojawiły się komputerowe „trackery” w których układał piosenki zgrywając je na magnetofon poprzez PC Speaker. Z czasem zaczął również korzystać z narzędzi o dużo większych możliwościach.

W swoich pierwszych zespołach grał na gitarze basowej muzykę z okolic Punk Rocka – ta muzyka i ten styl życia wywarły na nim ogromny wpływ. Dzięki muzyce Punkowej poznał Dub, a to między innymi dzięki takim osobom jak Robert Brylewski, który majstrował przy nagraniach w sposób, który inspirował Jakuba do poszukiwania nowych brzmień. Inną punkową kapelą od której Jakub poznawał Duby był pilski Alians, który również robił zakręcone przeróbki swoich piosenek, np. „Duby domowej roboty” – dubowa wersja piosenki „Bomby domowej roboty”, którą każdy punkowiec w tamtym czasie miał obowiązek znać 🙂

Wraz z pierwszą zarobioną kasą zaczęły się pojawiać pierwsze syntezatory, jednocześnie trwała samodzielna nauka produkcji i realizacji dźwięku, zbieranie sprzętu potrzebnego do skompletowania swojego domowego studio, wyrabianie własnych technik produkcyjnych, remiksy konkursowe oraz dla znajomych kapel, rozkręciło się na dobre. Jakub przybrał pseudonim Illegal State Of Mind – genialny zresztą (śmiech) – i uderzył ze swoimi produkcjami na nieprzemierzone wody internetu. Poza projektem Illegal State Of Mind, Jakub udziela się również służąc sporadycznie klawiszem zespołowi Izolatka, grającemu muzykę Ska, oraz z kilkoma znajomymi rozkręca swoją kolejną kapelę, na razie nie zdradzając szczegółów – na pewno będzie dużo eksperymentów i niewyjawiona jeszcze fuzja gatunków muzycznych.

Projekt Illegal State Of Mind idzie cały czas do przodu i nie zamierza poprzestawać. Pojawiło się już kilka ciekawych propozycji z wokalistami nie tylko z polski, ale i z UK, Francji oraz Rosji. Jeden z riddimów leciał w radio w Kalifornii. I możecie być pewni, że o końcu działalności tego projektu nie ma w ogóle mowy.

Kontakt:

Oficjalna strona: www.illegalstateofmind.pl

1 comment

irok84

🙂