„SUBVILLAGE SOUND” – NOWY ALBUM VILLAGE KOLLEKTIV!

„SUBVILLAGE SOUND” – NOWY ALBUM VILLAGE KOLLEKTIV!

Po czterech latach od bardzo wysoko ocenianego debiutu „Motion Rootz Experimental 2006”, Village Kollektiv powraca z nową energią i nową muzyką.

Pozostając wiernym swoim muzycznym fascynacjom, projekt konsekwentnie rozwija fuzję nowoczesno-etnicznych brzmień, wychodząc naprzeciw najnowszym światowym dokonaniom sceny World Music. Płyta VK kolejny raz wyprzedza polskie produkcje w tym gatunku, a równocześnie stanowi unikatową propozycję także w skali światowej, łącząc nie tylko różne gatunki muzyki elektronicznej, ale również głęboko czerpiąc z różnorodnych kultur tradycyjnych. Charakterystyczny dla zespołu eklektyzm stylistyczny ma na nowej płycie jeszcze pełniejszy wymiar. Riffy sekcji dętej i teksty pochodzące z bułgarskiej, rumuńskiej i cygańskiej poezji ludowej dodają mocy bałkańskiego żywiołu w energetycznych, tanecznych utworach na albumie. Oprócz nich jednak pojawia się tu także dużo nostalgicznych melodii, w których echem odbija się śpiew kurpiowskiej i podlaskiej puszczy oraz syberyjskiego stepu. Dub, dubstep, electro-rock pozostają w dialogu z nu jazzem i muzyką improwizowaną. Gatunki muzyczne mieszają się ze sobą przekraczając wyznaczone dla nich granice. Okrasą tej muzycznej i kulturowej fuzji są zaproszeni goście: charyzmatyczny Pablopavo z Vavamuffin, brawurowi muzycy z zespołu Caci Vorba: Maria Natanson i Piotr Majczyna oraz twórca światowego multikulturowego projektu muzycznego Indialucia i wirtuoz gitary flamenco Miguel Czachowski.

Village Kollektiv „Subvillage Sound”
premiera: 27.10.2010
Wydawca: Antena Krzyku/Open Sources
www.vk.com.pl

Patroni medialni:

Czwórka – Program 4 Polskiego Radia
Myspace Polska
Free Colours
Musicnews.pl
Uwolnijmuzyke.pl
popupmusic.pl
Dubmassive.org

ODSŁUCH ALBUMU PRZEZ MYSPACE

Od dziś przez tydzień płytę „Subvillage Sound” można już posłuchać w całości w serwisie Myspace. Jedyny właściwy adres:
www.myspace.com/villagekollektiv

DARMOWY SINGIEL MP3

Udostępniamy darmowy download singlowego utworu promującego album: Village Kollektiv feat. Pablopavo & Miguel Czachowski – „Ktoby”
Warto!

VILLAGE KOLLEKTIV NA PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH I MUZYCZNYCH

Chętnie wymienimy się z Wami naszymi dźwiękami i najświeższymi informacjami w kolejnych internetowych portalach. Dołącz do naszej gromady na:
www.facebook.com/villagekollektiv

www.soundcloud.com/village-kollektiv

www.reverbnation.com/villagekollektiv

KONCERT PROMOCYJNY ALBUMU „SUBVILLAGE SOUND”

Od dziś rusza sprzedaż biletów na koncert promocyjny nowego albumu.

VILLAGE KOLLEKTIV
5.11.2010 (piątek), godz. 20.00
Bemowskie Centrum Kultury, Sala Koncertowa
ul.Górczewska 201, Warszawa
www.artbem.pl

Bilety: 10 PLN, Przedsprzedaż od 22.10 w kasie BCK (022 532 04 06)
Patroni medialni:
Życie Warszawy, Radio Bemowo FM, MMWarszawa, Wawcity, Etno Serpent, Aktivist, Infomusic, Independent

Zapraszamy wszystkich kibiców Village Kollektiv!

VILLAGE KOLLEKTIV OPOWIADA O „SUBVILLAGE SOUND” W CZWÓRCE – PROGRAMIE 4 POLSKIEGO RADIA

W najbliższy poniedziałek, 25.11 o godz. 21.00 członkowie Village Kollektiv gościć będą w Czwórce w DJ Paśmie: „Jak Maken Zasiał”. Opowiedzą o swojej muzycznej koncepcji, procesie twórczym towarzyszącym powstawaniu płyty oraz oczywiście – przedpremierowo zaprezentują na antenie jej szersze fragmenty. Będzie można również wygrać swój egzemplarz!
„Jak Maken Zasiał” to program autorski DJ Makena prezentującej różne oblicza korzennej muzyki. Program nadawany jest w poniedziałki od 21.00 do 23.00. Program 4 Polskiego Radia słyszalny jest w sposób konwencjonalny przez sieć nadajników na terenie prawie całego kraju. Istnieje również możliwość odsłuchu on-line:
http://www.polskieradio.pl/10,Czworka

VILLAGE KOLLEKTIV BIOGRAFIA

Muzyka generowana przez Village Kollektiv to pierwsza w Polsce fuzja elektronicznych dźwięków z „żywym” brzmieniem oryginalnych instrumentów i śpiewu. Tradycyjne muzyczne korzenie tworzą układ scalony z komputerową partyturą, tworząc nową przestrzeń dźwiękową, w której ekspresja słowa „ludu” nabiera wyrazistej wymowy. Muzycy wykorzystują zarówno oryginalne ludowe melodie jak i inspirowane nimi swoje własne tematy muzyczne. Brzmienia breakbeat, electro, dub, drum’n’bass, polskie i bułgarskie wątki splecione z gardłowymi dźwiękami północy. Debiutancka płyta „Motion Roots Experimental” wydana w 2006 roku otrzymała nominacje do dwóch najważniejszych w Polsce nagród fonograficznych – Fryderyk i Folkowy Fonogram Roku. Otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia – Nowa Tradycja 2007. Zespół wystąpił w kraju m.in. na Wrocław Non Stop, Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach, imprezie „Budapeszt My City” w Warszawie, Festiwalu Ethno Port w Poznaniu, Festiwalu Otwartych Źródeł w Warszawie.
Zagranicą można było ich zobaczyć m.in. na Rocznicy Podpisania Traktatów Rzymskich w Berlinie, w OST Club w Wiedniu, w ramach imprez „Moje Miasto Warszawa” w Kijowie, „Warszawa w Rydze” oraz zagrał trzy koncerty w ramach największego festiwalu world music w latynoskim świecie – Ollin Kan w Mexico City. Do formacji dołączyli nowi muzycy, m.in. sekcja dęta. Pod koniec 2009 roku zespół wydał EP zapowiadający nowy album zawierający dwie zupełnie nowe kompozycje oraz ich remixy. Grupa w obecnym składzie zagrała już m.in. w Edynburgu, na festiwalu Eurocultured w Manchesterze, Thames Festival w Londynie, Heineken Open’Er w Gdyni, na Reggae nad Wartą w Gorzowie Wlkp czy festiwalu Rewizje w Warszawie. W 2010 Village Kollektiv uczestniczył w międzynarodowym projekcie płyty „Unite: Gathering of Strangers” przygotowanej przez członków brytyjskiej grupy Transglobal Underground. Obie grupy wystąpiły razem podczas Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku w maju 2010, wykonując razem kilka utworów.

Skład zespołu:

Maciek Cierliński – lira korbowa (czasem czysta, a czasem z przesterami)
Weronika Grozdew-Kołacińska – bułgarskie struny głośne
Rafał Kołaciński – elektronika, programowanie, mobilizacja
Bart Pałyga – basy trzystrunne, gadułka, wiolonczela, śpiew sygyt i kyrgyra
Magda Sobczak-Kotnarowska – cymbały, śpiew
Rafał Gańko – trąbka
Adam Kłosiński – puzon

1 comment

gerber

gdzie link do singla?

wydawnictwo opensources, buaahhahaha, typowo polski żal