Makaron „Tracks & dubs”

maka-jpegZgodnie z zapowiedziami do naszych rąk trafiło nowe wydawnictwo Makarona. Wiele kontrowersji wzbudziła okładka, faktem jest bowiem, że nie należy do szczególnie estetycznych, nie jest to jednak najważniejsze – skupmy się na muzyce. Materiał, który znajduje się na płycie, pochodzi z okresu 2010-2011, kilka kawałków można było także odsłuchać w Internecie. Album można uznać na spójny brzmieniowo, pomimo iż każdy kawałek różni się od siebie, a Makaron ukazuje różne oblicza wykorzystywania techniki dubowej. Żongluje stylami i zgrabnie je miksuje pod wspólnym mianownikiem dubu. Każdy kawałek zasługuje na pochwałę, nam spodobały się szczególnie „Educational Dub”,  który wprowadza w stan uspokojenia i oczekiwania na dalszy rozwój sytuacji, „Krishna” – nadaje się świetnie do medytacji oraz kawałki z gościnnym udziałem Sammy Golda, Symeona Ruty oraz Basi. Po utworze z Symeonem Rutą zamarzyła mi się cała płyta w takim klimacie, podobnie było po wysłuchaniu Basi.  „Burning Land” to piękna harmonia i idealne połączenie, do jakiego może dojść pomiędzy kobietą  a mężczyzną. Godny uwagi jest także „Dub It and Step It”, w którym to Makaron przedstawia swoje podejście do dubstepu – jakże to inne spojrzenie na ten gatunek.
Podsumowując i puszczając oko w kierunku okładki, Makaron, przedstawiony tam przed konsoletą lekko rozmyty, wie co za nią robi i stoi za nią pewnie tworząc Dub w swoim niepowtarzalnym stylu. Samą płytę można nabyć w Polsce dzięki serpent.pl.
Z ciekawostek – sam Makaron zapowiedział nowe wydawnictwo. Tym razem ma być to „Gedeon Jeruubbal…In Dub” na którym znajda się utwory zespołu skomponowane w latach 80-tych, ale nagrane i zaaranżowane jeszcze raz w Maka Home Studio-Montreal”.

Bedi&King DuBear