King DuBear – „Chapter One- From The Bear’s Den”

To dopiero początek 2010 roku, a Paproota Dub Netlabel przygotowała dla Was kolejne wydawnictwo. Tym razem jest to składająca się z 6 utworów EP ostródzkiego dubheada King DuBear`a. „Chapter One- From The Bear’s Den”,  to kompozycje mocno osadzone w stylu digital dub/steppers. Wynika to z zamiłowania autora do takich artystów jak Jah Shaka, Iration Steppas czy Aba Shanti I, jednak wyróżniają te produkcje partie syntezatorowe.

Wydawnictwo można pobrać na stronie http://www.paproota.org w dziale „wydawnictwa”.

King DuBear to młody, niezależny producent dubowy z Ostródy. Swoją przygodę z muzyką rozpoczynał od gry na perkusji, by po jakimś czasie odkrywając możliwości cyfrowego kreowania dźwięku, zacząć produkować swoje własne dubowe utwory. Inspiruje się przede wszystkim największymi przedstawicielami sceny UK Dub, takimi jak Jah Shaka, Iration Steppas, King Earthquake czy Aba Shanti I, nie zapominając jednak o takich pionierach gatunku jak King Tubby czy Lee „Scratch” Perry. Jego produkcje oscylują głównie w kręgu UK roots i steppers, jest jednak otwarty i nie stroni od rozwijających eksperymentów. Szczególnie bliskie są mu zarówno produkcje ze złotego okresu digital dub/steppers jak i klasyczne rootsowe klimaty. Dlatego też swoją działalność i styl określa jako „Roots Fayah Inna Heavyweight Style” chcąc nieprzerwanie prezentować rootsową wibrację w bezkompromisowej UK dubowej postaci. Na rynku wydawniczym debiutował w roku 2009, na 3 części kompilacji Dub Out Poland, gdzie znalazł się ze swoim utworem „Power Of Almighty”.

www.kingdubear.reggaenet.pl

P.s. King DuBear to także współzałożyciel tej strony więc wie co robi zarówno tu na stronie jak i na gruncie muzycznym. Słuchajcie dubów Kinga!!! 😀

2 comments

gratulacje! właśnie zasysam i będę słuchać 🙂

DOVE DUB SOUND

Gicior 🙂 takie jak lubie

Jak byl na poczatku tak teraz i zawsze i na wieki wieków DUBWISE

One Luv from Dove Dub Sound