Dig-Ital-Dubs #1

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

FC14To już czwarty studyjny album Dub-hedów z Brazylii, a przewrotnie nazwano go #1. Dig–Ital-Dubs odwiedzili nas rok temu w Ostródzie, gdzie towarzyszyli samemu Ranking Joe, a dziś, dzięki magazynowi Free Colours, mamy fantastyczny album w odtwarzaczach. Składa się z 13 kawałków, które dają około godziny dubowej wycieczki do Brazylii, Jamajki, a także Wielkiej Brytanii. Każdy z kawałków to solidne reggae z mocnymi dubowymi akcentami. Wśród nich znalazł się hit „Fyah bun dem” z legendarnym Ranking Joe, który pojawia się w ostatnim kawałku na płycie „Justice and equality”. Z uznanych gwiazd mamy tu także Earl Sixteena w „pirackiej grze”  oraz Brinsleya Forda z Aswadu. Nie zabrakło także brazylijskich wokalistów DaddaYute, Jeru Banto, Tiano Bless, a w wersji instrumentalnej płytę wspomógł Digistep z Dubkasmu. Ta płyta to podsumowanie kilku ostatnich lat działalności Dig-Ital-Dubs, w których słuchać echa brazylijskich korzeni. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować ludziom z Free Colours za taką niespodziankę, a wszystkich, którzy jeszcze nie mają tej płyt zachęcam, by czym prędzej pobiegli do empików i zakupili to cudo!

Ps. Przy okazji polecam cały jubileuszowy numer Free Colours. Pismo ma już 5 lat (gratulacje!!!), a w nim m.in. artykuły o Zebrze, Dig-Ital-Dubs, wywiady z Roots Revivial, The Vision.

A tu link do odsłuchu:  http://soundcloud.com/muzamba/sets